Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
25-02-2015

Zakończenie kolejnych miniprojektów

W województwie małopolskim środek ferii zimowych, ale uczestnicy projektu "Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów” wcale nie odpoczywają. W lutym zakończyły się bowiem kolejne inicjatywy realizowane przez naszych liderów. Plany na następne projekty także nabierają coraz konkretniejszych kształtów.

Weronika Podgórka i Asia Woźniczko z I LO w Olkuszu, które od dłuższego czasu pracują jako wolontariuszki z dziećmi ze Świetlicy im. Jana Pawła II przy parafii św. Andrzeja, 11 lutego br. zorganizowały bal karnawałowy dla swoich podopiecznych. Bal poprzedzony został plastycznymi warsztatami, które Asia i Weronika przeprowadziły z dziećmi. Dzięki temu każdy uczestnik zabawy mógł wystąpić w wybranym przez siebie karnawałowym przebraniu. W organizację wszystkich tych spotkań i imprez włączyli się chętnie i aktywnie członkowie Koła Wolontariatu z I LO. Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie I Liceum Ogólnokształcącego w  Olkuszu.

13 lutego odbył się ostatni warsztat edukacyjny dla najmłodszych mieszkańców naszej okolicy. Tym razem przedszkolaki z Przedszkola nr 8 w Olkuszu dowiedziały się, dlaczego warto dokarmiać ptaki w okresie zimowym. Podsumowując: w inicjatywie realizowanej przez Anię Pilch i Kasię Czarnotę ( ZS nr 1 w Olkuszu) oraz Marcina Basińskiego (ZS nr 4 w Olkuszu) wzięło udział 5 przedszkoli (15 grup), łącznie 165 osób. Każda z placówek otrzymała od nas karmniki wraz z pożywieniem dla ptaków. Słowa podziękowania należą się także p. Jakubowi Bachledzie z Nadleśnictwa Olkusz, który wspólnie z inicjatorami projektu opracował scenariusz zajęć i poprowadził część spotkań.

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE