Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-01-2015

Z pomocą dzieciom niepełnosprawnym

W atmosferze mikołajkowej zabawy zakończył się  projekt „Tęczowy parasol”, realizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”. Projekt współfinansowany był ze środków Ministerstwa  Pracy i Polityki Społecznej, w ramach programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Stowarzyszenie otrzymało na jego realizację  prawie 40 tys zł.       - Głównym celem projektu było zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług terapeutyczno-rehabilitacyjnych świadczonych przez Stowarzyszenie dla małych dzieci niepełnosprawnych z terenu Powiatu Olkuskiego – mówi Anna Skręt, autorka i koordynatorka projektu. „Tęczowy parasol” to szereg działań dla dzieci niepełnosprawnych:

 


- zajęcia wyrównujące skutki niepełnosprawności w Sali Doświadczania Świata, w sali Integracji Sensorycznej, w trakcie zajęć logopedycznych wdrażających komunikację alternatywną oraz podczas indywidualnych zajęć rehabilitacyjnych,
- umożliwienie rodzicom zdobycia wiedzy i doświadczenia w zakresie wiodących metod terapeutycznych (czynne uczestnictwo w terapii swojego dziecka w warsztatach  psychoedukacyjnych  dla rodziców z dziećmi),
- wspieranie i przygotowanie dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin do życia w zintegrowanej społeczności (grupy zabawowe aktywizacyjno-integracyjne dla dzieci, spotkania integracyjne dla rodziców  oraz poprzez otwartą imprezę integracyjną „Z Mikołajem w krainie baśni”).     

W projekcie uczestniczyło 32 dzieci od 1 do 10 roku życia. Do realizacji „Tęczowego parasola”, obok własnego wkładu rzeczowego Stowarzyszenia (Sala Doświadczania Świata) wykorzystano zaplecze Przedszkola Integracyjnego działającego w Zespole Szkolno-Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu, będącego Partnerem projektu.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE