Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
14-10-2018

Wydawanie żywności: październik 2018 r. Start Podprogramu 2018.


Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” informuje, że w dniach 25 października i 26 października 2018 roku od godz. 16:00 do godz. 19:00 będzie wydawana żywność w punkcie przy Al. 1000-lecia 15c w Olkuszu. Żywność będzie wydawana na podstawie nowego skierowania. Można już zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowania do korzystania ze wsparcia w postaci żywności w ramach nowego Podprogramu 2018. Skierowanie należy złożyć przy pierwszym odbiorze żywności.

 

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. W październiku 2018 roku rozpoczęła się realizacja Podprogramu 2018, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających.


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.


Do czerwca 2019 roku w Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu, osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.


Każda z osób otrzymujących paczki żywnościowe, znajdzie w nich produkty następującego typu: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, szynka drobiowa,  szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, kabanosy wieprzowe, cukier biały, olej rzepakowy, miód nektarowy wielokwiatowy, gołąbki w sosie pomidorowym.


Osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszym województwie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco. Wsparcie działaniami towarzyszącymi, pozwoli na zwiększenie wymiaru pomocy żywnościowej, która realizowana jest w ramach Programu.


Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (od 1 października 2018 są to: 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.


Podprogram 2018 jest kontynuacją Podprogramu 2017, w ramach którego Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu objęła wsparciem żywnościowym 612 osób przekazując im 35688,41 kg żywności.


Obok dystrybucji paczek prowadzone były również warsztaty edukacyjne: kulinarne, żywieniowe, ekonomiczne oraz dotyczące niemarnowania żywności. Dodatkowo Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu w ramach Podprogramu 2017 realizowała działania towarzyszące niefinansowe takie jak warsztaty edukacyjne.

 

 

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE