Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
16-02-2016

Współpraca z TRI Poland

Na zaproszenie firmy TRI (Poland) Sp. z o.o. uczestnicy projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów” przeprowadzili spotkania dla wolbromskich gimnazjalistów. Warsztat pn. "Młodzi aktywni - wolontariat, działalność społeczna" miał na celu uporządkowanie wiedzy uczniów w obszarze zaangażowania społecznego oraz zachęcenie do podejmowania aktywności. Wartością dodaną było zaprezentowanie podejmowanych w projekcie „Młodzież w działaniu…” inicjatyw liderskich – w ten sposób chcieliśmy podzielić się dobrymi praktykami z ponad półtorarocznej realizacji projektu.
3 lutego 2015r. gościliśmy w Gimnazjum nr 4, 5 lutego zaś zaproszeni zostaliśmy do Gimnazjum nr 2 wchodzącego w skład Zespołu Szkół. W obu spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas 2.

Młodzież, z którą mieliśmy okazję współpracować bardzo chętnie dzieliła się z nami swoim doświadczeniem z pracy wolontariackiej. Wielu uczniów angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności, włączając się w prace takich instytucji jak: OREW czy OSP Wolbrom. Popularne są także akcje społeczne: „Szlachetna Paczka” czy „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.

Podczas warsztatów staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto działać? Uczestnicy spotkań zgodnie stwierdzili, iż wolontariat, oprócz satysfakcji, zadowolenia „że się komuś pomogło”, może dać wiele. Pozwala na rozwój umiejętności społecznych, daje możliwość realizacji swoich pasji, dzięki niemu można poznawać nowych ludzi. Każdy z nas może więc mieć różne motywacje do działania, ale cel jest jeden: Po prostu pomagaj!

Punktem kulminacyjnym spotkania była gra zespołowa, która nie tylko badała poziom wiedzy uczniów w zakresie wolontariatu, ale także uczyła współpracy w grupie, zarządzania czasem i komunikacji. Każdy uczestnik spotkania otrzymał symboliczny upominek od firmy TriPoland, która współorganizowała spotkania. Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” reprezentowała Anna Dela – koordynator projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów” oraz Marcin Basiński i Jagoda Madej – uczestnicy projektu.

Zdjęcia: Anna Patela, TRI (Poland) Sp. z o.o.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE