Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
17-03-2017

Wspieramy potrzebujących paczkami żywnościowymi

Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" w Olkuszu we współpracy z Bankiem Żywności w Krakowie  realizuje Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014-2020. W ramach projektu wydawana jest żywność osobom o niskich dochodach.

Program realizowany przez Stowarzyszenie współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Od  września 2016 roku do maja 2017 r. realizowany jest Podprogram 2016.   - Osoba, która spełnia kryteria i została objęta pomocą otrzyma ją w formie paczek żywnościowych. Każda paczka zawiera następujące produkty: makron jajeczny, ryż, herbatniki, ser żółty, mleko, białą fasolę, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, szynkę drobiową, szynkę wieprzowa, pasztet, filet z makreli w oleju, cukier i olej - podkreśla Ewa Matyszkowicz, koordynatorka projektu ze strony "Res Sacra Miser". Oprócz paczek żywnościowych Bank Żywności w Krakowie organizuje dla podopiecznych warsztaty kulinarne, warsztaty żywieniowe oraz warsztaty edukacji ekonomicznej. - Aktualnie obejmujemy wsparciem 303 rodziny tj. 666 osoby, które spełniają kryteria dochodowe. Przekazujemy im ponad 20 ton żywności oraz 6 tys. kg jabłek - dodaje Ewa Matyszkowicz.

Dystrybucją żywności na terenie Olkusza zajmują się członkowie Stowarzyszenia, którzy kontynuują współpracę z krakowskim Bankiem Żywności nieprzerwanie od kilkunastu lat. W projekt zaangażowana jest bardzo duża liczba wolontariuszy, którzy pomagają w rozładunku dostarczonej żywności. Największym utrudnieniem dla Stowarzyszenia jest transport żywności z Krakowa do Olkusza. - Na szczęście możemy liczyć na pomocną dłoń olkuskich przedsiębiorców - Pana Stanisława Chłosty z firmy Kurier Team 2000 oraz Państwa Lucyny i Edwarda Szumerów z firmy Szumera Sp. z o. o. SK. To Oni udostępniają samochody do transportu żywności, bez których nie bylibyśmy w stanie pomóc tak dużej liczbie mieszkańców Olkusza – dodaje Ewa Matyszkowicz.

Mieszkańcy objęci wsparciem odbierają żywność w punkcie zlokalizowanym przy Al. 1000-lecia.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE