Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
27-03-2015

Samoorganizacja rozpoczęta!

W ramach projektu „Sami o sobie w przyjaznej przestrzeni” powołana grupa inicjatywna przedstawicieli najbardziej zaangażowanych rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym rozpoczęła cykl warsztatów szkoleniowych.

W dniach 13-14 marca 2015 roku w Przedszkolu Integracyjnym nr 9 w Olkuszu (siedziba partnera projektu) 10 osobowa grupa pod okiem szkoleniowca uczyła się, w jaki sposób można pomóc innym z podobnymi problemami. Od czego zaczynać tworząc grupy samopomocowe?, jak pozyskiwać środki na oddolne inicjatywy? Po burzy kreatywnych pomysłów przyszedł czas na merytoryczne przygotowanie w zakresie umiejętności składania wniosków projektowych. Dla uczestników warsztatów już nie obco brzmią hasła typu problem ,cel, działanie czy rezultat.

Po dawce wiedzy przyszedł czas na próbę sprawdzenia swoich umiejętności. Uczestnicy samodzielnie mają opracować i złożyć ofertę konkursową skierowaną do grup nieformalnych na realizację oddolnej inicjatywy służącej grupie z którą się identyfikują. Obecnie w podgrupach roboczych trwają przygotowania do składania wniosku. Wymianie pomysłów, wątpliwości służy stworzona przez uczestników szkolenia zamknięta grupa dyskusyjna na Facebooku „Integracja Rewelacja”.

Efekt? Zobaczymy po ogłoszeniu wyników konkursu.Czekamy na rezultaty. Powodzenia!


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE