Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
23-05-2017

RSM dla seniorów

Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu, kontynuując swoje działania w zakresie kształtowania postaw społecznych, rozpoczyna realizację projektu „Olkuski senior – liderem w swojej społeczności”. Poszukujemy osób w wieku emerytalnym, które chciałyby zrealizować ciekawy projekt na rzecz swojego środowiska. Czekamy na zgłoszenia!

W ramach projektu przewidujemy 4 spotkania warsztatowe przygotowujące seniorów do pełnienia funkcji lidera w swojej społeczności. Pierwsze szkolenie, realizowane w formie wyjazdowej w terminie 23-25.06.2017 r. dotyczyć będzie tematyki związanej z identyfikacją potrzeb danego środowiska. Kolejne jednodniowe spotkania w Olkuszu związane będą z tematami: praca w zespole projektowym, prowadzeniem działań promocyjnych i motywowaniem innych do działania.

Uczestnicy będą mieli możliwość realizacji zespołowych inicjatyw społecznych, na które otrzymają środki w wysokości 900 zł.  Całość działań merytorycznych odbywać się będzie w okresie czerwiec – listopad 2017 r.

Do 9 czerwca chętni seniorzy powinni zgłosić chęć uczestniczenia w projekcie. Mogą to zrobić osobiście w biurze Stowarzyszenia (ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12, Olkusz), telefonicznie (pod numerem telefonu: 32 6465553 lub 535 800 521) lub e-mailowo (stowarzyszenie@rsm.olkusz.pl). Liczba miejsc ograniczona, pierwszeństwo dla osób zamieszkujących obszary wiejskie gminy Olkusz. Liczy się także wiek kandydata – w przypadku większej ilości zgłoszeń do udziału w projekcie zakwalifikujemy osoby  70+.

Przypominamy, że w roku 2016 r. w ramach dofinansowania z Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych (ASOS) Stowarzyszenie  - wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu – realizowało projekt „Edukacja i aktywność olkuskich seniorów”. Nasi seniorzy zrealizowali w przestrzeni publicznej szereg ciekawych działań projektowych, z wydarzeniem kulminacyjnym „Sobota z folklorem”, które zgromadziło blisko 280 odbiorców. Podejmowane były także działania na rzecz słuchaczy Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w tym z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że w obecnie realizowanym projekcie kreatywność uczestników także nas zaskoczy!

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w 2017 r. zdań publicznych Województwa Małopolskiego z obszaru pomocy społecznej w zakresie wspierania funkcjonowania społecznego oraz przeciwdziałania wykluczeniu osób starszych. Udział w projekcie jest bezpłatny.

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE