Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
06-01-2015

„PR i współpraca z mediami” – szkolenie dla nauczycieli w ramach projektu „Olkuska szkoła liderów”

W przedostatni weekend listopada odbyło się drugie z cyklu szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu „Młodzież w działaniu - olkuska szkoła liderów” realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser. Celem szkolenia pn. „PR i współpraca z mediami”, które przeprowadziła Urszula Podraza, było zapoznanie się z możliwościami działań public relations w promocji projektów społecznych oraz przygotowanie uczestników do roli koordynatorów PR. W przytoczonych przez prowadzącą definicjach określających public relations pojawiły się sformułowania typu: „ zarządzanie komunikowaniem”, „budowanie relacji”, „dialog”, „planowany wysiłek”. Wszystkie one przeczą utartym stereotypom, które mylnie stawiają znak równości pomiędzy PR a marketingiem czy reklamą a nawet propagandą i manipulacją.

„Rób dobrze, mów głośno!” – to definicja PR według samej prowadzącej, która potwierdza ścisłą zależność w public relations pomiędzy wiarygodnością komunikatu, jego atrakcyjnością, jak również samym sposobem jego przekazu. Obok wiedzy, która pomogła nie tylko w zdefiniowaniu public relations, ale w zrozumieniu mechanizmów jego działania, wartością nadrzędną szkolenia była praca warsztatowa w grupach projektowych. Jej celem było opracowanie strategii PR konkretnych inicjatyw. Dzięki temu uczestniczki szkolenia nie tylko miały okazję do wypróbowania swoich umiejętności PR-owych, ale przede wszystkim wymyśliły konkretne rozwiązania promocyjne dla inicjatyw realizowanych obecnie przez młodzież. Ocena pracy uczestników szkolenia przez prowadzącą napawa ogromnym optymizmem. Zaangażowanie oraz kreatywność z jaką pracowali nauczyciele pozwala mieć nadzieję, że Olkuska Szkoła Liderów to tylko wstęp do projektów, które skalą mogą znacznie wykroczyć poza ramy naszego powiatu!

Projekt „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów” realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE