Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-01-2015

Pomóżmy naszym sąsiadom-aukcja zakończona!

Aukcja obrazów "Pomóżmy naszym sąsiadom", zorganizowana 20 sierpnia przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser", już za nami. Dzięki ofiarności licytantów udało się zebrać 5.200 zł, które trafią do mieszkańców gmin: Klucze i Wolbrom, poszkodowanych w wyniku trąby powietrznej.

Aukcja była inicjatywą pani Ireny Kiełtyki, która z propozycją jej organizacji wystąpiła do Miejskiego Ośrodka Kultury - mówiła podczas imprezy Grażyna Praszelik-Kocjan - dyrektorka olkuskiego MOK. Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tragedii, która spotkała mieszkańców gminy Klucze i Wolbrom. Zaproszeni do partnerstwa przez MOK od razu przystąpiliśmy do działania - podkreślała Maria Jędrysik - prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser" w Olkuszu.Przygotowania do aukcji trwały zaledwie kilka dni. Olkuscy artyści bardzo chętnie przekazywali swoje płótna do sprzedaży na licytacji. Finalnie sprzedano 31 dzieł, które przyniosły 5.200 zł dochodu przeznaczonego w całości dla poszkodowanych. Obecnie prace rozpocznie komisja, powołana przez organizatorów, w skład której wejdą: przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, przedstawiciel Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser" w Olkuszu, po jednym przedstawicielu z ośrodków pomocy społecznej w gminach Klucze i Wolbrom. Komisja dokona podziału środków uzyskanych podczas aukcji, przekazując je najbardziej potrzebującym osobom. Serdecznie dziękuję, w imieniu wójta Gminy Klucze, za okazaną pomoc i zorganizowanie aukcji. To gest solidarności z mieszkańcami naszej gminy, których doświadczył żywioł - powiedziała na zakończenie licytacji Ilona Szczęch, zastępca wójta Gminy Klucze.Na aukcji nie zabrakło także olkuskich parlamentarzystów: Lidii Gądek oraz Jacka Osucha, którzy wsparli wspólną inicjatywę MOK i "Res Sacra Miser". Akcja pomocy ofiarom trąby powietrznej w gminach Klucze i Wolbrom nie byłaby możliwa bez współpracy kilkunastu osób z MOK, stowarzyszenia oraz samych artystów, którzy przekazali swoje prace na licytację.
Autorzy, którzy wsparli aukcję:
Maria Bień, Stanisław Jakubas, Anna Kajda, Jacek Majcherkiewicz, Wiesława Niemiec, Anna Piątek, Bianka Skowronek, Beata Soboń, Urszula Stodulska, Zofia Własnowolska, Kazimiera Zbieg i Jacek Włodarczyk.
Oprawę muzyczną zapewnili:
Arpenik Kroyan, Wiesław Baran oraz Michał Mączka.
Aukcję prowadził: Jerzy Sibielak.
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!