Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-02-2015

Pomogliśmy Emilce

Prawie 2.500 zł zebrano podczas Koncertu Charytatywnego dla Emilki, który 4 lutego odbył się w olkuskim Miejskim Ośrodku Kultury. Organizatorzy - młodzież uczestnicząca w projekcie "Młodzież w działaniu-olkuska szkoła liderów" realizowanego przez Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" w Olkuszu, tą kwotą wesprą rehabilitację i leczenie blisko 4-letniej Emilki.
Emilka jest mieszkanką gminy Zabierzów, która cierpi na zespół krótkiego jelita. Za kilka miesięcy skończy 4 lata, a już od czwartego tygodnia życia zmaga się z poważnym schorzeniem. Wymaga żywienia pozajelitowego i prawie 20 godzin na dobę musi być podłączona do pompy żywieniowej. Mimo to emanuje pozytywną energią, którą obdarowuje wszystkich spotkanych na swojej drodze. Na koncercie, głównej Bohaterki również nie zabrakło. Impreza była inicjatywą 5 uczennic olkuskich szkół ponadgimnazjalnych: Klaudii Kurek, Kamili Łaskawiec, Aleksandry Banyś z Zespołu Szkół nr 3, Weroniki Podgórskiej oraz Joanny Woźniczko z I Liceum Ogólnokształcącego, które w ramach realizowanego przez "Res Sacra Miser" projektu, postanowiły zorganizować pomoc dla Emilki. Pokazy baniek mydlanych, gry i zabawy dla dzieci oraz liczne występy artystyczne to główne punkty środowego koncertu. Wiele osób odpowiedziało na apel organizatorów o wsparcie tej inicjatywy - podkreśla Maria Jędrysik, prezes Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser" w Olkuszu. Rozrywkę fundowała grupa "Glutaminian Sodu", na scenie pojawili się także uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Olkuszu, tancerze Szkoły Tańca "Wena" oraz soliści olkuskich szkół. To wszystko po to, aby wesprzeć małą Emilkę w leczeniu i rehabilitacji. - Koncert był efektem determinacji młodych ludzi skupionych wokół projektu, który realizujemy. Połączono młodzieńczy zapał z chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. I wyszła piękna inicjatywa, która da Emilce szansę na sprawniejszą rehabilitację, a młodych ludzi nauczy współodpowiedzialności za drugiego człowieka - dodaje Maria Jędrysik. Podziękowania należą się inicjatorkom akcji-uczennicom, które przygotowały koncert. - Dzięki nim poznaliśmy Emilkę oraz daliśmy szansę młodym ludziom na wyjście z inicjatywą, która uczy empatii - podkreśla Anna Dela, koordynatorka projektu.
Energia, którą podczas koncertu emanowała Emilka, udzieliła się wszystkim jego uczestnikom. Efekt był imponujący, bowiem zebrano znaczną kwotę, która pozwoli Emilce na kontynuację leczenia. Koncert objęli honorowym patronatem: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz - Roman Piaśnik oraz Wójt Gminy Zabierzów - Elżbieta Burtan.

Fotogalerię z imprezy można zobaczyć na Portalu Olkuszanin.pl http://olkuszanin.pl/galeria/fotorelacje-2015/event/150204_koncert_dla_emilki_ressacramiser

logo


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE