Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
30-07-2019

POMOC PZU DAŁA NAM MOC

Dzięki funduszowi prewencyjnemu PZU Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” mogło zrealizować kolejną inicjatywę, tym razem poprawiającą bezpieczeństwo w swojej społeczności lokalnej, zwłaszcza tej, w której uczestniczy mały niepełnosprawny człowiek i jego rodzina.

Przy naszym Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny w Bukownie wśród zieleni wyłania się miejsce spotkań rodzinnych  - ogród zabaw terapeutycznych, a w nim:  domki interaktywne, przeplotnie, ścianki funkcyjne, tory przeszkód, bujaki, huśtawki.  Dzięki specjalnie dobranym sprzętom  dzieci poruszające się na wózkach nie będą już tylko obserwatorami zabaw swoich sprawnych rówieśników.

Chcemy aby zminimalizowanie barier architektonicznych  w naszym ogrodzie  zaaktywizowało  rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym do spędzania wolnego czasu w zabawowej przestrzeni publicznej w gronie rówieśników ich dziecka. Liczymy, że takie formy spotkań uświadomią uczestnikom, że niepełnosprawność niekoniecznie musi być przeszkodą w zabawie. Wierzymy że będzie to miejsce  nie tylko przyjazne rodzinie i bezpieczne dla dzieci, ale wyzwalające kreatywność i pomysłowość dzieci i ich opiekunów.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE