Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-01-2015

Podsumowano "Przyszłość bez barier"

W Mikołajkowej atmosferze zakończył się projekt na rzecz dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin "Przyszłość bez barier". Dzięki środkom dotacyjnym z PFRON, będącym w dyspozycji Województwa Małopolskiego, Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" w Olkuszu objęło wsparciem rehabilitacyjno-terapeutycznym 30 dzieci w wieku od 1 roku do 12 lat.
Od sierpnia do grudnia 2012 r. zakwalifikowane dzieci wzięły udział w indywidualnej terapii logopedycznej, terapii usprawniającej zaburzone bazowe systemy zmysłowe (metoda SI), rehabilitacji prowadzonej metodą NDT-Bobath-ów oraz PNF-u. Dodatkowo mali uczestnicy projektu wraz z rodzicami otrzymali wsparcie w postaci zajęć warsztatowych, ukazujących różnorodne metody terapii dla dzieci o specyficznych potrzebach edukacyjnych-mówi Anna Skręt, koordynator projektu. Przez trzy miesiące dzieci mogły także uczestniczyć w grupowych  spotkaniach psychostymulacyjnych na Sali Doświadczania Świata, która od 2007 roku jest prowadzona w Olkuszu przez stowarzyszenie.
Podczas realizacji projektu nie zabrakło także spotkań integracyjnych rodzin. We wrześniu odbyła się środowiskowa impreza integracyjna pod hasłem "Zróbmy coś dobrego"w której uczestniczyły, obok rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym, rodziny dzieci uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego w Olkuszu. Dzięki nauczycielom tej placówki, którzy w formie wolontariatu przygotowali i przeprowadzili szereg zabaw i konkurencji sportowych, uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności i sprawność ruchową.
Pozyskane środki dotacyjne to nie tylko szereg działań rehabilitacyjno-terapeutycznych na rzecz małego dziecka niepełnosprawnego, ale także możliwość zakupu sprzętu terapeutycznego. Dzięki temu stowarzyszenie będzie mogło uruchomić kolejną, obok Sali Doświadczania Świata, Salę Integracji Sensorycznej dla dzieci z zaburzeniami bazowych systemów zmysłowych.Terapię na tej sali planuje się rozpocząć już od stycznia 2013 roku.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE