Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
24-11-2017

„Olkuski senior – liderem w swojej społeczności” – podsumowanie osiągnięć projektu

Dobiega końca realizacja autorskiej inicjatywy Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” w Olkuszu, związanej z kształtowaniem postaw prospołecznych wśród seniorów z gminy Olkusz. 4 warsztaty tematyczne, 3 miniprojekty oraz blisko 300 odbiorców finalnych – to efekt prowadzonego od maja do listopada projektu.

W projekcie „Olkuski senior – liderem w swojej społeczności” łącznie wzięło udział 15 osób powyżej 60 roku życia, głównie z obszarów wiejskich gminy Olkusz (Zederman, Witeradów). Połączyła ich chęć podjęcia i doskonalenia działań na rzecz lokalnej społeczności.

Grupa seniorów-liderów z Zedermana, współpracując z Radą Sołecką, zorganizowała w dn. 26.08. br. festyn – Pożegnanie Lata. Gwiazdą programu był Reprezentacyjny Zespołu Pieśni i Tańca Miasta Oświęcim „Hajduki”, który zaprezentował publiczności tańce z różnych regionów kraju. Inicjatywę przygotowali i zorganizowali: Bernarda Stach, Wiesława Stach, Alfreda Stach, Janina Czarnul, Krystyna Prządo, Eleonora Krawiec Stanisława Mączka, Władysława Namysło oraz Czesław Mączka pod przewodnictwem Pelagii Mączki.

Mieszkańcy  Witeradowa z kolei, dzięki zaangażowaniu Jadwigi Zbieg i Haliny Izdebskiej, poznali teoretyczne i praktyczne zasady zdrowego żywienia dzięki serii spotkań warsztatowych składających się na inicjatywę "Kuchnia łączy pokolenia, a dobre odżywianie przedłuża życie". Trzy spotkania tematyczne, w tym jedno degustacyjne, odbyły się na z wykorzystaniem infrastruktury Szkoły Podstawowej w Witeradowie. 

Dla seniorów z Pomorzan realizacja inicjatywy autorstwa Barbary Łaskawiec, Haliny Hosiawy i Marii Kołacińskiej zaowocowała historycznym odkryciem: w tym roku 700-lecie istnienia obchodzą Pomorzany (z 1317 r. pochodzą pierwsze źródła historyczne, w których wymieniona była ta nazwa). Międzypokoleniowe spotkania realizowane w SP nr 6 były jednak okazją nie tylko do wykładu historycznego, ale także premiery kabaretu zrealizowanego wspólnie przez seniorów i uczniów tej szkoły. Relację fotograficzną można znaleźć na stronie Szkoły Podstawowej nr 6 w Olkuszu - FOTORELACJA FB

Dziękujemy wszystkim naszym liderom za zaangażowanie i kreatywność w realizacji swoich pomysłów. Trzymamy kciuki za dalsze działania, obiecując jednocześnie pomoc organizacyjno-doradczą w realizowanych przedsięwzięciach.

 Całość opisanych powyżej wydarzeń w ramach projektu „Olkuski senior – liderem w swojej społeczności” odbyła się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE