Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
07-08-2020

Nowa drużyna - projekt dla liderów na półmetku

Blok szkoleniowy dla uczestników projektu  pod nazwą „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich” dofinansowanego  ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020,  w większej części już za nami.

Proces rekrutacji pozwolił na wyłonienie 16 uczestników – liderów do projektu. Każda z wyłonionych osób ma za sobą doświadczenie w pracy woluntarystycznej i ogromny potencjał do dalszej pracy na rzecz społeczności lokalnej. Celem naszego projektu jest ten potencjał rozwinąćJ

Szkolenia rozpoczęły się pod koniec maja br.  warsztatami zdalnymi pn.  „Moja rola w zespole – praca zespołowa, kreatywne rozwiązywanie problemów, rozwiązywanie konfliktów”. Po raz pierwszy „liderzy” spotkali na żywo się w dniu 12 czerwca 2020 roku na szkoleniu w Centrum Wsparcia Dziecka Niepełnosprawnego i Rodziny w Bukownie. Tym razem poruszyliśmy temat  „Źródła finansowania inicjatyw młodzieżowych – podstawy logiki projektowej”. Dzięki temu liderzy będą mogli odpowiednio identyfikować potrzeby społeczności lokalnej w kontekście planowania inicjatyw projektowych.

Na pierwszym spotkaniu wyjazdowym, które odbyło się w dniach 20-22 lipca 2020 roku
w Wiśle, uczestnicy mieli okazję  do poznania i współpracy z rodzinami z dziećmi niepełnosprawnymi. Samodzielnie prowadzili animację dla tej grupy, dokonywali diagnozy potrzeb i zasobów środowiska lokalnego oraz projektowali szkołę marzeń dostępną dla wszystkich.

Udział w projekcie to przede wszystkim okazja dla młodzieży do realizacji samodzielnych inicjatyw na rzecz lokalnej społeczności. Za nami już inicjatywa uczniów  Zespołu Szkół nr 4, którzy pod koniec lipca 2020 r. odwiedził pensjonariuszy olkuskiego DPS. Na ich zaproszenie w spotkaniu wziął udział także Starostwa Olkuski.

Nasze liderki z LO nr 4 w Olkuszu systematycznie pomagają w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Więcej o ich pracy i pomyśle na zachęcenie do adopcji zwierzaka na naszym fb.

Przed naszymi liderami jeszcze kilka godzin szkoleń, które zakończyć się mają przygotowaniem wspólnego projektu do budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego – edycja 5. Sierpień to także miesiąc realizacji kolejnych inicjatyw. Już teraz możemy jednak powiedzieć, że wspólna pasja i współpraca uczestników projektu stworzyła z nich „jedną drużynę”.

 

Projekt „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020

 

 

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE