Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-01-2015

"Młodzi przyjaciele ptaków" - warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków

Rozpoczął się cykl inspirujących ekologicznych warsztatów edukacyjnych dla olkuskich przedszkolaków. Autorzy inicjatywy - uczestnicy projektu "Młodzież w działaniu - olkuska szkoła liderów"  -  12 grudnia 2014r zaprosili 4-latków z Przedszkola "Kraina Wiewiórek"  do wspólnej nauki i zabawy, której tematem przewodnim były ptaki i ich dokarmianie w okresie zimowym.

Spotkanie poprowadził Jakub Bachleda - ekspert ds. edukacji z Nadleśnictwa Olkusz, które zapewnia merytoryczne wsparcie dla inicjatywy. "Chcieliśmy pokazać dzieciom, w jaki sposób dokarmiać ptaki w zimie, przedstawić najpopularniejsze gatunki ptaków występujące na naszym terenie" - mówi p. Jakub. Po prezentacji dzieci wykonywały tematyczne pracę plastyczne pod okiem wolontariuszy zaangażowanych w realizację projektu.

Każdy z przedszkolaków aktywnie uczestniczył w spotkaniu, zasługując tym samym na dyplom "Młodego przyjaciela ptaków". Dodatkowo, każda z grup przedszkolnych dostała w prezencie karmnik wraz z pożywieniem dla ptaków.

Dla autorów pomysłu na warsztaty, uczestników projektu "Młodzież w działaniu - olkuska szkoła liderów",   dzień warsztatów stanowił zwieńczenie kilkutygodniowo okresu przygotowań. "Naszym głównym celem było takie przeprowadzenie warsztatów, aby w przystępny i ciekawy  sposób zachęcić dzieci do dokarmiania ptaków. Widząc, jak aktywnie dzieci uczestniczyły w spotkaniu, jak wiele pytań zadawały, jaką radość sprawiało im wspólne wykonywanie prac plastycznych uznajemy, że nam się udało"- mówią wspólnie Kasia, Ania i Marcin, którzy opracowali scenariusz spotkania.

Kolejne warsztaty edukacyjne planowane są na styczeń 2015.

Opisana inicjatywa to drugi autorski projekt uczestników projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”. Celem projektu jest przygotowanie 30 młodych osób – uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego do pełnienia funkcji lidera w swoim środowisku. Nabyte podczas szkoleń i warsztatów umiejętności młodzież ma okazję wykorzystać właśnie poprzez stworzenie i przeprowadzenie takich inicjatyw, jak ta opisana powyżej. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" w Olkusz.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE