Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
09-11-2017

Liderzy-seniorzy w akcji


Trwają działania grup projektowych w ramach projektu Stowarzyszenia Dobroczynnego "Res Sacra Miser" w Olkuszu pn. "Olkuski senior - liderem w swojej społeczności". Przełom października i listopada obfitował w szereg wydarzeń edukacyjno-integracyjnych, skierowanych głównie do starszych mieszkańców sołectwa Witeradów i dzielnicy Pomorzany.

Inicjatywa pn. "Kuchnia łączy pokolenia, a dobre odżywianie przedłuża życie" to pomysł Jadwigi Zbieg, którą wspierała Halina Izdebska. Na projekt składał się cykl 3 spotkań poruszających tematykę zdrowego żywienia: 20 października zaproszeni goście mieli okazję dowiedzieć się, w jaki sposób odżywianie wpływa na psychikę człowieka. Kolejne spotkanie - prowadzone przez dietetyka - dotyczyło wpływu żywienia i diety na kondycję ludzi (27.10). Warsztat listopadowy  z kolei był okazją do samodzielnego przygotowania zdrowych posiłków oraz wymiany przepisów na dietetyczne dania. Wszystkie wydarzenia odbyły się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Witeradowie.

 Inicjatywy seniorzy

 

W realizacji pozostaje projekt społeczny autorstwa seniorek-liderek z Pomorzan: Barbary Łaskawiec, Marii Kłapcińskiej oraz Haliny Hosiawy. Po występie kabaretowym, który odbył się 23.10 w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu, czekamy na prelekcję historyczno-edukacyjną, którą zaplanowano na dzień 17.11. W ambitnym założeniu naszych seniorek-liderek spotkania te są pierwszym etapem działania Pomorzańskiego Klubu Seniora, który właśnie rozpoczął swoją działalność. Trzymamy kciuki nie tylko za powodzenie inicjatywy, ale także za długoterminową aktywność grupy.

 

Przypomnijmy, że założeniem projektu "Olkuski senior-liderem w swojej społeczności", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, było wyłonienie i przeszkolenie 15 seniorów - liderów z gminy Olkusz. Osoby te, przy wsparciu szkoleniowym i finansowym Stowarzyszenia, samodzielnie przygotowały i zrealizowały opisane powyżej projekty społeczne.

 

Logo Małopolska

 


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE