Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-12-2016

IX Targi Wolontariatu z nami!

30 listopada, nieomal w przeddzień obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyła się uroczysta Gala IX edycji Targów Wolontariatu.

Gospodarzem wydarzenia, jak co roku, było Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu, zaś tegorocznym współorganizatorem Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu. Koordynatorem Targów z ramienia Stowarzyszenia była Dorota Mosurek. W prace nad przygotowaniem uroczystości włączyli się także aktywnie seniorzy – liderzy, uczestniczący w projekcie pn. "Edukacja i aktywność olkuskich seniorów", realizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2014-2020.

Witający przybyłych na uroczystość gości prezes Stowarzyszenia Maria Jędrysik oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Tomasz Lis podkreślali, jak bardzo ważną i wartościową współcześnie jest idea wolontariatu. Człowiek nie żyje dla siebie, ale dla innych – przypominał Tomasz Lis. Zwrócił on także uwagę, iż pośród nas jest wielu cichych bohaterów, którzy pomagając na miarę własnych możliwości, w swej skromności, nie nazywają siebie wolontariuszami. Ogrom dobra, jakie czynią wokół, nie jest mierzalny i nie da się go cofnąć - on po prostu czyni z pracy wolontariackiej wartość samą w sobie. Tym niezwykłym bohaterom codzienności poświęcona została tegoroczna Gala Targów Wolontariatu.

Program artystyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół nr 3 skupiony był wokół motywu podróży człowieka przez życie. Kolejne stacje, dworcowe poczekalnie stały się metaforą ludzkiej egzystencji, gdzie każdy z nas usiłuje zdefiniować siebie i odnaleźć szczęście u boku innych. Refleksyjną podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości zakończyło zaproszenie na kolejną galę.

Jak co roku Targi Wolontariatu były okazją do uhonorowania w konkursie Wolontariusz Roku 2016 tych, którzy w pracy na rzecz osób i środowisk wykazują się szczególnym zrozumieniem, zaangażowaniem i empatią. Wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach. W kategorii najlepszy wolontariusz w mojej organizacji nagrodzono Olhę Kamionkę aktywnie działającą na rzecz Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej „SIMO”, w kategorii wolontariusz – uczeń laur zwycięstwa przypadł Dominikowi Deli uczniowi Technikum Budowlanego w Zespole Szkół nr 4, zaś nagroda w kategorii wolontariusz – pedagog – propagator idei wolontariatu przypadła w udziale Piotrowi Grzance, opiekunowi Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu.

Dopełnieniem Gali były występy Teatru Tańca „ActusAnimi”, Studia „Efendi Clue” oraz rapera Faust. Muzyka i taniec łagodząc obyczaje stanowią od zawsze źródło emocji, inspiracji i wrażeń estetycznych. Tak było i tym razem.

Po zakończeniu Gali na jej uczestników czekał pyszny tort.

Zarówno nagrodzonym, jak też nominowanym, a także wszystkim wolontariuszom w przededniu ich święta życzymy, by ich bezinteresowna troska o los drugiego człowieka zawsze niosła radość sercu i pokój duszy, stanowiąc dla innych wzór do naśladowania i źródło inspiracji.

Nie szukaj sensu tam, gdzie go nie ma! Odnajdź go tam, gdzie zawsze był, jest i będzie – wolontariat ma sens!

Serdeczne podziękowania kierujemy także do sponsorów tegorocznej Gali, bez nich to wydarzenie nie było by możliwe: Tsuruko Haga i Kazuhiko Kato (TRI Poland Sp z o. o.), Zygmunta Soleckiego (Malbox), Alfreda Szylki (PWiK Sp. z o. o. w Olkuszu), Jerzego Kordaszewskiego (KayaTrans) oraz Marcina Stawinogi.

Do zobaczenia za rok!


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE