Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
14-09-2018

Głosujemy w 3. edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego - prosimy o głos na nasze zadanie: Każde dziecko może wszystko”

Wsparcie dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym, dodatkowe zajęcia językowe i artystyczne, warsztaty rozwijające umiejętności uczenia się i społecznie – to tylko niektóre z propozycji zajęć dodatkowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu olkuskiego, które mają szanse być realizowane bezpłatnie od 2019 r. Wystarczy, że zadanie zgłoszone do III edycji  budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego pn. „Każde dziecko może wszystko” – zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe dla dzieci z powiatu olkuskiego” uzyska wystarczającą liczbę Waszych głosów. Głosowanie trwa do 5 października br.

 

Co otrzyma uczeń?

Planuje się, że zajęcia, o których mowa powyżej, realizowane będą w trzech lokalizacjach:

- zajęcia dla uczniów w Szkole Podstawowej nr 1 w Bukownie oraz Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Bolesławiu. Jeśli projekt, głosami mieszkańców, zostanie wybrany do realizacji, dzieci będą mogli wybierać spośród następujących pozalekcyjnych zajęć przyczyniających się do kształtowania kompetencji kluczowych uczniów:

  • Obywatel świata – zajęcia językowe wraz z wydarzeniem prezentujących daną kulturę;
  • Twórca kultury- zajęcia artystyczne
  • Rozumiem siebie i mój świat” – cykl zajęć zwiększających kompetencje indywidualne i społeczne (umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość).

 

- zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin prowadzonych  w budynku po byłej szkole „Na Skałce” w Bukownie bądź w jego otoczeniu. W ich ramach przewiduje m.in.: się arteterapię, spotkania i pikniki integracyjne, hipoterapię, zajęcia zwiększające umiejętności społeczne czy wsparcie psychologiczne dla rodziców,  

 

Jak można głosować?

 

Mieszkańcy powiatu olkuskiego mogą wrzucić swój głos do urny znajdującej się w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz lub zagłosować internetowo.

 

Bez względu na wybrany sposób głosowania należy pamiętać o nazwie i numerze zadania, tj. „Każde dziecko może wszystko” – zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe dla dzieci z powiatu olkuskiego”; zadanie nr MZA11

 

Szczegóły dotyczące głosowania w III edycji budżetu obywatelskiego znajdują są pod adresem: https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

 

Karty do głosowania oraz informacje na temat zgłoszonego zadania dostępne są u  Dyrektorów ww. szkół, w siedzibie Stowarzyszenia Dobroczynnego „Res Sacra Miser” w Olkuszu (ul. K. K. Wielkiego 12).

 

Kartę (z wypełnioną nazwą i numerem zadania) można także pobrać tu:


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE