Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
22-11-2016

Dar serc studentek – malarek

17 listopada 2016 r., przed czwartkowym wykładem w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbyła się niecodzienna uroczystość. Studentki z grupy malarstwa przekazały Stowarzyszeniu Dobroczynnemu „Res Sacra Miser” 15 obrazów, z przeznaczeniem na prowadzone przez tę organizację charytatywne aukcje.

O inicjatywie tej licznie zebranych w sali widowiskowej MDK studentów-seniorów powiadomiła Zdzisława Gardeła, koordynująca działalność Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pomysłodawczynią szlachetnego daru jest Zofia Własnowolska, od wielu lat rozwijająca swą artystyczną pasję w grupie malarstwa, wielekroć wystawiająca swe prace na wystawach organizowanych przez olkuski MOK i OUTW.

Na ręce Marii Jędrysik - prezes „Res Sacra Miser”, w imieniu autorek obrazy przekazała Wiesława Niemiec. Dziękując za ów dar Maria Jędrysik przypomniała pokrótce cele i różnorodne realizowane przez stowarzyszenie przedsięwzięcia, a wśród nich licytacje, z których dochód zasila akcje na rzecz osób potrzebujących pomocy. Kierowana przez nią organizacja pozarządowa znana jest i ceniona nie tylko w Olkuszu za sprawą wielu działań na rzecz ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie.

Na najbliższej aukcji, wśród licytowanych przez „Res Sacra Miser” na charytatywne cele darów znajdą się obrazy studentek OUTW z prowadzonej przez Klaudię Zub-Piechowicz grupy malarstwa. Są nimi:

Zofia Własnowolska,

Maria Bień,

Maria Blicharczyk,

Maria Lewowska,

Misia Bik,

Krystyna Grabowska,

Danuta Molęda,

Barbara Chojowska,

Wiesława Niemiec.

W tym roku akademickim, podobnie jak dwukrotnie w przeszłości, zajęcia Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się dzięki dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pozyskanej wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE