Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
15-06-2015

Barwy Wolontariatu 2014 - uroczysta gala

Po raz czternasty uhonorowano wolontariuszy w ogólnopolskim konkursie Barwy Wolontariatu, organizowanym przez Sieć Centrów Wolontariatu, któremu od 2007 roku patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.  

Z wielką radością informujemy, że w gronie 10 tegorocznych finalistów konkursu Barwy Wolontariatu 2014 znalazł się Marcin Cieślik – uczeń IV LO w Olkuszu, nominowany przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”.

W wolontariat Marcin jest zaangażowany od zawsze. Niezwykle skromny, emanuje pozytywną energią, zaraża optymizmem i czaruje uśmiechem. Chętnie włącza się we wszystkie akcje podejmowane przez Szkolny Klub Wolontariatu. Zbiórki żywności, aukcje, koncerty charytatywne, szkolenia, Spółdzielnia Uczniowska to niewielki wycinek działań w jakie angażuje się Marcin. Jest zawsze tam, gdzie jest potrzebny, kwitując to z niekłamaną skromnością: Przecież ja nic wielkiego nie robię. Uważam po prostu, że tak trzeba. Wielką pasją Marcina jest ratownictwo medyczne. Na pytanie dlaczego? – odpowiada: Chcę pomagać ludziom. Tylko tyle! Wystarczy, by być zwyczajnie kimś niezwykłym.

Uroczysta Gala wieńcząca konkurs, która odbyła się 8 czerwca 2015 r. w Warszawie, wyłoniła trójkę laureatów:

Miejsce I – Agnieszka Roszig – nominowana przez Stowarzyszenie Mazurska Kosaczewina w Kętrzynie

Miejsce II – Martyna Foethke – nominowana przez Stowarzyszenie osób po Endoprotezoplastyce Biodra „Bioderko” w Chodzieży

Miejsce III – Wolontariusze Ekoklubu Koniczyna – nominowani przez Zespół Szkół nr 3 w Pabianicach

Gala była także okazją do wręczenia wyróżnień przyznawanych przez Prezydenta RP. W tym roku wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Sierpotowska – pedagog oraz Monika Drogosiewicz – lekarz z kliniki onkologii w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Obie wyróżnione angażują się w działania na rzecz podopiecznych kliniki, by piętno choroby i cierpienia było dla małych pacjentów jak najmniej odczuwalne.

Każdy z dziesięciu finalistów to inna historia. Wybrani spośród kilkuset zgłoszeń na poziomie regionalnym a następnie ogólnopolskim reprezentują różne środowiska i różne formy działań wolontariackich. Integracja międzypokoleniowa, działania na rzecz osób niepełnosprawnych oraz wielotorowej edukacji dzieci i młodzieży, akcje, zbiórki, koncerty to codzienność bohaterów tegorocznej Gali. Wspólnym mianownikiem wszystkich tych historii jest empatia, wrażliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka, a przede wszystkim gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Ten, kto we współczesnym świecie stawia na człowieka nie tylko może, ale powinien czuć się wygranym!

Niech potwierdzeniem tej tezy będą słowa podziękowania, jakie podczas Gali w formie Dyplomów Uznania otrzymali zarówno laureaci, jaki i wyróżnieni:

Dziękuję za dzielenie się swoimi talentami i czasem. Wasze zaangażowanie sprawia, że innym osobom żyje się łatwiej i piękniej. Wyróżnienie przyznane w konkursie Barwy Wolontariatu jest dowodem na to, że praca ludzi takich jak Wy – ludzi dobrej woli, zasługuje na najwyższy szacunek.

Gratulując zwycięzcom, życzymy, aby nigdy nie stracili z oczu tego, co najważniejsze a mianowicie spojrzenia sercem na drugiego człowieka.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE