Nasi przyjaciele

płatności online

Newsletter


Aktualności

Wstecz
dodane przez: Administrator
05-01-2015

"Aby mogli więcej"

Po raz kolejny olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne "Res Sacra Miser" może wspomóc rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Tym razem wsparcie skierowane zostanie do dzieci z autyzmem. Od 01sierpnia do 30 listopada 2014 roku realizowany będzie projekt „Mogę wiecej -kompleksowe działania terapeutyczno-rehabilitacyjne szansą rozwoju dziecka ze spektrum autyzmu”. Na realizację projektu Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z PFRON w wysokości 17.558 zł w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Dzięki pozyskanej kwocie i własnym wkładzie zarówno finansowym jak i osobowym organizacji-30 zakwalifikowanych dzieci w wieku od 2 do 12 roku życia będzie otoczone kompleksowym wsparciem terapeutyczno-rehabilitacyjnym-mówi Anna Skręt, koordynatorka i autorka projektu.
Dobór poszczególnych form wsparcia zaproponowanych w projekcie wynika zarówno z doświadczeń stowarzyszenia w zakresie realizacji podobnych typów działań w poprzednich latach, jak również jest wynikiem zebranych informacji od rodziców uczestniczących w podobnych projektach w latach ubiegłych. Zaplanowano grupowe zajęcia psychostymulacyjne w Sali Doświadczania Świata oraz indywidualne terapie: logopedyczną, terapię w Sali Integracji Sensorycznej /SI/ oraz rehabilitację ruchową prowadzoną metodą NDT Bobathów, PNF-u. Dla rodziców zaplanowano spotkania informacyjno-integracyjne. Zajęcia odbywać się będą w Centrum Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych prowadzonym przez stowarzyszenie oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integarcyjnym nr 1 w Olkuszu, który jest Partnerem projektu.


KRS
0000171499

NASI PODOPIECZNI

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Michałek Kaliś-pomóżmy w walce o zdrowie

Czytaj więcej

NAJNOWSZE